niedziela, 9 grudnia 2012

"Dane wrażliwe"

"Dane wrażliwe" - Ewa Nowak

Ewa Nowak to autorka powszechnie znana z serii "miętowej". Cenię jej książki za prostotę, która urzeka i za to, że powieści te ciekawią, bawią i uczą.

Nina - piętnastolatka mieszkająca w Augustowie. Wiedzie spokojne (czasem mniej, lub bardziej) życie. Jedyne jej zmartwienia to słabe oceny z j.polskiego i mama, która cały czas wytyka jej błędy. Ten spokój zostaje zaburzony, kiedy nastolatka wypowiada z pozoru małe kłamstwo. wtedy sprawy przybierają niespodziewany obrót, a odnaleźć prawdę jest coraz trudniej...

"Dane wrażliwe" są ciekawe, chociaż zwyczajne. Powieść tę naprawdę miło się czyta. Zagłębiając się w lekturę można odnieść wrażenie, że zna się Ninę i nie jest to bohaterka książki, lecz prawdziwa koleżanka. Nina jak każdy człowiek popełnia błędy, a potem tego żałuje. Razem z nią rozwiązywałam problemy, przeżywałam każdą sytuację. Podziwiam autorkę, że tak dobrze zna i rozumie młodzież. To wielka sztuka trafiać do młodych ludzi, którzy tak naprawdę są wymagającymi czytelnikami. "Dane wrażliwe" to idealna książka na odpoczynek, ale z morałem. Uważam, że właśnie takie powinny być lektury szkolne.

Podsumowując polecam tę ksiażkę nastolatkom, przede wszystkim dziewczynom. Książka będzie dla Was rozrywką i jednoczesnie nauką na przyszłość. Przynajmniej dla mnie taka była i nie żałuje czasu spędzonego podczas jej czytania.

"Każdy jest obcy, nim stanie się bliski" - str. 71, "Dane wrażliwe"


A na koniec coś do posłuchania ;)

1 komentarz:

  1. Może kiedyś uda mi się ją przeczytać;) chociaż jak na razie mam sporo książek które czekają w kolejce do czytania:)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz chociaż parę słów od siebie. Jeżeli masz ochotę zadać pytanie dotyczące postu rownież to zrób, staram się wtedy odpisywać na komentarze ;)