sobota, 11 kwietnia 2015

Jakim jesteś spacerowiczem?Promienie słońca, jeszcze te delikatne, nienachalne, łagodne - one smakują niepowtarzalnie! Wiosna rzeczywiście przyszła i daje nam duże pole do popisu. Pozwala korzystać ze swoich zalet, dlatego warto skorzystać z jej zaproszenia. W końcu jesteśmy szczęściarzami, że dano nam taki przywilej, prawda?

Dlatego zachęcam do długich spacerów i przypominam o ich zaletach. Podczas takiej przechadzki można wiele zobaczyć, usłyszeć, zainspirować się, poznać kogoś albo odwrotnie - na chwilę odciąć się od ludzi i nabrać dystansu do pojawiających się trosk. Można spacerować z przekąską w ręku albo spalić trochę kalorii. Można rozkoszować się słuchaniem ulubionych piosenek lub w ustronnym miejscu delektować się ciszą. Możesz wyglądać wtedy elegancko albo wrzucić na siebie ukochaną, sportową bluzę. Jest wiele opcji. To ty wybierasz sposób w zależności od władających tobą emocji czy temperamentu.

Co jest jeszcze niezwykłego w spacerach? To, że możesz na nie chodzić "przy okazji". Kto powiedział, że droga do szkoły, pracy albo zwyczajnie do sklepu po pieczywo ma być nudna? Warto wykorzystać ten czas, zamienić go w relaks. I robić to nie tylko wiosną, bo każda pora roku ma w swej ofercie spacery!

7 komentarzy:

 1. Właśnie dzisiaj po południu wybieram się na spacer :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam spacery. Mieszkam w małej miejscowości na Mazurach i delektuję się ciszą w przechadzce nad jezioro. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj byłam na spacerze, dzisiaj niestety mega zimno i wieje, ale wierzę, że jutro wróci ładna pogoda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spacer ze słuchawkami w uszach albo z przyjaciółką - jak najbardziej tak ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam spacery wręcz sama muszę osoby z mojego otoczenia na niego wyciągać. :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz chociaż parę słów od siebie. Jeżeli masz ochotę zadać pytanie dotyczące postu rownież to zrób, staram się wtedy odpisywać na komentarze ;)