piątek, 4 września 2015

"Oto jest Nowy Jork"


Nie wiem, czy słyszałeś o tym, jak bardzo chciałabym odwiedzić Nowy Jork. Fascynuje mnie różnorodność tego miejsca, bogactwo kultur, urok Wielkiego Jabłka, fakt, iż miasto to chyba faktycznie nigdy nie śpi... Ciekawy jest także fakt, że podobno Nowy Jork na żywo zachwyca równie mocno i nie jest to tylko kwestia dobrego "wychodzenia na zdjęciach". Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła sama się o tym przekonać i doświadczyć jego klimatu. Jednak teraz mogę go podziwiać między innymi podczas literackich podróży, nic więc dziwnego, że bardzo ochoczo zaopatrzyłam się w pozycję pod tytułem "Oto jest Nowy Jork".

Książka ta to przede wszystkim ilustracje, gdyż to właśnie im w udziale przypadła pierwszoplanowa rola, to nimi można się zachwycić. Są piękne, kolorowe, wyjątkowe! Nie za bardzo przekombinowane, ukazujące Nowy Jork w sposób jeszcze bardziej podsycający apetyt na wizytę w tym miejscu. Na kartach pozycji zobaczycie między innymi Empire State Building, Times Square, Greenwich Village, Most Brookliński i wiele, wiele więcej.

Tekst to jedynie krótkie fragmenty, które stanowią zwięzły i często ciekawy komentarz do ilustracji. Można dowiedzieć się kilku interesujących faktów i chociaż nie są to bardzo odkrywcze rzeczy, to stanowią bardzo przyjemny dodatek do obrazków. Warto pamiętać o przeczytaniu ostatniej strony, gdyż tam sprostowano niektóre dane, które aktualnie mijają się z prawdą z prawdą (książka Czecha, Miroslava Saska zachwycała już w latach 60.!).

"Oto jest Nowy Jork" to publikacja, którą naprawdę warto poznać. Niepozbawiona humoru, ciesząca oczy pozycja, która dawniej zdobyła tytuł Najlepszej Książki Ilustrowanej Roku New York Timesa. Według mnie ucieszy nie tylko dzieci, ale osoby w każdym wieku. Bardzo polecam tę literacką podróż w obrazkach, bo dostarcza ona wielu pozytywnych wrażeń!

3 komentarze:

 1. Co turysta to opinia... Mi wiele osób mówiło, że Nowy Jork je rozczarował. Mnie znowuż zachwycił ogromnie :)
  A po książkę sięgnę z ogromną chęcią! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przyjrzałabym się bliżej tym ilustracjom. Będę pamiętać o książce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też marzę o NY. Książkę chętnie nabędę.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz chociaż parę słów od siebie. Jeżeli masz ochotę zadać pytanie dotyczące postu rownież to zrób, staram się wtedy odpisywać na komentarze ;)