czwartek, 26 grudnia 2013

Dwie świąteczne perełki

Post, w którym polecam coś do przeczytania czy obejrzenia o tematyce świątecznej powinien być znacznie wcześniej. Ale myślę, że skoro bardzo chcę Wam wspomnieć o dwóch świątecznych perełkach, to mogę to zrobić jeszcze dziś. Myślę, że jest to świetny pomysł na spędzenie dzisiejszego popołudnia (chociaż innego też).

Źródło obrazka: KLIK
Tytuł: "Ekspres polarny"
Reż.: Robert Zemeckis
Premiera: 2004 rok
Pierwsza świąteczna perełka, którą pragnę przedstawić to film animowany pod tytułem "Ekspres polarny". Pewnie kojarzony, znany. Jak dla mnie piękny! Ma niepowtarzalny klimat Świąt, momentami łapie za serce, ale też bawi. Dla całej rodziny, dla każdego. Akcja wciągnęła mnie w wir wydarzeń już od początku i poznawałam tę historię z niezwykłą przyjemnością. Oglądałam go dzień przed Wigilią, co jeszcze bardziej pozwoliło mi poczuć Święta, jednak "Ekspres polarny" pomimo świątecznej tematyki można oglądać zawsze.
Jak ja lubię takie produkcje. Swoją drogą nie wiem, czy kiedyś z nich wyrosnę. Mam nadzieję, że nie...
Źródło okładki: KLIK

I druga perełka  - "Noelka" autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Jeżeli komuś się wydaje, że o niej na moim blogu już kiedyś czytał, to ma rację. Prawie rok temu, bo w styczniu pojawił się o niej krótki tekst. Aktualnie czytam "Noelkę" po raz drugi. Znowu się zachwycam, podziwiam i chłonę czar tej powieści. Was też do tego zachęcam. To śmieszna, urocza, dająca do myślenia książka. Szczerze mówiąc nie wiem jak komuś mogłaby się "Noelka" nie spodobać. Po prostu ją uwielbiam!

Post krótki, ale mam nadzieję, że ktoś się na powyższy film i książkę skusi. Przy okazji życzę Wam jeszcze miłego świętowania i odpoczynku :)
Owocowa


4 komentarze:

 1. Zaraz wlacze sobie ekspres polarny skoro tak polecasz owocku :* zapraszam na mojego bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Noelkę uwielbiam, ale to wiadomo. Ekspres polarny całkiem lubię, chociaż nie jest on dla mnie jakoś szczególnie ważny...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam, że Noelkę czytałam w największe lipcowe upały tego roku :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajki co dziwne jeszcze nie widziałam, Noelka nie szczególnie przypadła mi do gustu za mało Borejków było w tej części

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli napiszesz chociaż parę słów od siebie. Jeżeli masz ochotę zadać pytanie dotyczące postu rownież to zrób, staram się wtedy odpisywać na komentarze ;)